Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 26. března 2023 Emanuel

Dítě sem, dítě tam

6. 04. 2016 9:23:59
Mezi norskými rodiči koluje vtip: Máme 5 dětí - kolik jich máme? ... Např. rodina Bodnariových ode dneška může říkat "jedno". Zbylé čtyři zůstávají po rozhodnutí soudu ve 2 různých pěstounských rodinách.

Příběh rumunsko-norské rodiny Bodnariových, kterým bylo odebráno 5 dětí včetně plně kojeného 3-měsíčního miminka, má nyní hořko-sladké pokračování.

Soud, který probíhal 14. - 15. 3. konečně vydal své rozhodnutí. Nejmladší z dětí má být vráceno rodičům, po půl roce! Syny nyní mohou navštěvovat oba rodiče 2x týdně na 2 hodiny (původně jen matka, 1x týdně hodinu). Dcerám dále nesmí ani zavolat. Zvláštní? V Norsku poměrně normální, rodiče bývají dobří pro jedno dítě, další ale musejí zůstat u pěstounů. Své by o tom mohla vyprávět např. Vibeke Vedvik, které barnevernet odebral 4 děti pro "nedostatečnou připravenost do školy." 2 dcery jí vrátili a uznali, že důvod k odebrání byl malicherný, synové ale zůstávají rozděleni ve 2 různých pěstounských rodinách s nulovými vzájemnými návštěvami. Odůvodnění? Něco jako "se 2 dětmi ty úkoly do školy už zvládne dělat, se 4 ale ne..."

Barnevernet se o děti Bodnariovi začal zajímat po upozornění ředitelky školy, kam chodily nejstarší dívky. Ta se domnívala, že je přílišná zbožnost rodičů omezuje ve výchově. Barnevernet posléze uvedl, že děti nebyly násilně, akutně a hlavně naprosto bez varování odebrány kvůli křesťanské indoktrinaci, ale pro podezření z týrání. Závažné týrání policie ovšem vyvrátila už v den odběru, protože děti byly podrobeny velmi důkladné prohlídce lékařů i psychologů a žádný důkaz týrání nebyl nalezen. Proti rodině vlastně měli jen přiznání otce, že děti párkrát plácnul a údajné vyjádření dívek, u něhož nemohl být ani advokát rodičů. Je velmi pravděpodobné, že ono potvrzení bylo získáno jen pomocí návodných otázek (viz policejní záznamy, kde lze nalézt věty typu: "Já už nevím, co si mám ještě vymyslet!"), v čemž je barnevernet zběhlý už dlouho.

Toto tvrzení mohu dokázat např. videem, kdy se 19-letá dívka vidí na nahrávce, když jí bylo 6. Psycholožka jí tam natvrdo říká, že dokud nepotvrdí, jak ji otec zneužíval, výslech nebude ukončen. Ač to předtím za 4 hodiny výslechu odmítla 22x, stejně pak byla odebrána rodičům a postupně umisťována v několika pěstounských rodinách... Video je v norštině s anglickými titulky.

Bodnariovi důvod tohoto naprosto absurdního rozhodnutí (zatím?) neznají, zbylé děti prostě zůstavají rozděleny ve dvou různých pěstounských rodinách, protože soud nevyhověl přesunutí dětí ani k příbuzným. Jedno je proto jasné, plánované celosvětové protesty 16. dubna budou mít skutečně vysokou účast, protože takovéto chování si nejen Rumuni, ale i Norové a mnozí další skutečně nenechají líbit! Např. ve Vídni se očekává účast až 6 000 demonstrantů.

V Praze žádná hromadná demonstrace neproběhne, protože se Petiční výbor na podporu Evy Michalákové soustředí primárně na případ Evy - mimochodem, stále není znám nový termín soudu, a to i přes to, že norská velvyslankyně v ČR v říjnu slibovala, jak soud proběhne rychle. Únorový termín byl zrušen pro údajný nedostatek překladatelů do češtiny a znakové řeči pro otce chlapců.

- teaser k připravované písni Let The Children Be Set Free, která bude "hymnou" protestů 16/4 (neskutečně chytlavé!)

Informace o plánovaných protestech a dalším dění v Norsku:

Norway, give us back the children you stole

Autor: Jitka Fialová | středa 6.4.2016 9:23 | karma článku: 33.95 | přečteno: 3248x

Další články blogera

Jitka Fialová

Nemít na benzín nevadí, nemít na jídlo nevadí, nemít vložky – jooo, to vadí

Za menstruační potřeby dám měsíčně zhruba 150 korun, za zálohu na elektřinu od září 5500 Kč. Z toho mi jednoduchou matematikou vychází, že Pirátům hrabe.

17.8.2022 v 17:26 | Karma článku: 45.72 | Přečteno: 9588 | Diskuse

Jitka Fialová

Češtinářka hlavně selhala jako profesionální pedagog

Souhlasím s výpovědí pro kolegyni učitelku Martinu Bednářovou z Prahy 6. Selhala v tom hlavním, učit děti přemýšlet a být v tomto nezávislý profesionál.

18.4.2022 v 15:16 | Karma článku: 43.73 | Přečteno: 12147 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Zdenek Horner

Úmyslná konstrukce dezinformace?

Minule jsem psal o tom, jak na stránce MVCR, kde se vysvětluje pojem Dezinformace dochází k nešťastné dezinformaci. Autor klíčového textu chce vzbudit dojem, že slovo dezinformace je ruského původu.

22.3.2023 v 15:05 | Karma článku: 28.25 | Přečteno: 596 | Diskuse

Zdenek Horner

Důvěřuj, ale prověřuj aneb Dezinformace v dějinách

Na stránkách MVCR lze nalézt základní informaci o pojmu Dezinformace. Bohužel tato klíčová počáteční informace je vlastně sama dezinformací. Je to velmi smutné a alarmující, jaké odborníky nechá ministerstvo veřejně informovat.

19.3.2023 v 23:15 | Karma článku: 24.85 | Přečteno: 502 | Diskuse

Zdenek Horner

Příčetnost země na rozcestí

Začali jsme kdysi Sametovou revolucí, kdy jsme se kasali, že nejsme jako oni. V nové době jsme se nedokázali vypořádat s neonacisty a dalšími různými hatery. Martin Konvička dodnes učí na JU, ale děkana Ševčíka odvoláme...

15.3.2023 v 3:27 | Karma článku: 32.80 | Přečteno: 545 | Diskuse

Zdenek Horner

Záporná valorizace aneb sáhnout si na kamna

Nabízím vládě a pozornosti konzervativců všech vyznání další nástroj k vyřešení bídy a inflace v naší zemi. Nic za to nechci, protože logickou úvahu není vhodné patentovat, aby k ní byl komplikovaný přístup a nikdo se jí nechopil.

14.3.2023 v 14:03 | Karma článku: 24.62 | Přečteno: 531 | Diskuse

Zdenek Horner

Důchodová reforma je jednoduchá brnkačka

Důchod je zásluhové hodnocení celého života jedince. Zapomeňte na solidaritu. Solit dary bychom mohli do nekonečna, a to rozhodně dělat nebudeme, protože konečně většina. Je třeba zavést skutečnou nerovnostářskou rovnost.

13.3.2023 v 7:30 | Karma článku: 23.71 | Přečteno: 597 | Diskuse
Počet článků 52 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2954

Holka ze vsi.

 

 

Nervozita roste. Padající Deutsche Bank stáhla dolů korunu i pražskou burzu

Od záchrany problémové švýcarské banky Credit Suisse ještě neuplynul ani týden a investoři opouštějí další potenciální...

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Herečka Jenovéfa Boková porodila, z Witowské je nevlastní babička

Jenovéfa Boková a její partner Adam Kolář v pátek odpoledne potvrdili, že herečka a hudebnice už porodila a šťastní...

Tom Cruise se dcerou Suri pyšnil. Už ho neviděla deset let, míří na vysokou

Tom Cruise se od roku 2006 do roku 2013 rád ukazoval na veřejnosti s dcerou Suri v náručí. Před deseti lety však ze...