Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 26. března 2023 Emanuel

Matkou dvojčat směla být pouze 4 hodiny

12. 04. 2016 11:07:01
Před šesti měsíci zažila Natasha s Erikem nejkrásnější okamžik jejich života, protože se jim narodila dvojčátka. Tento okamžik trval jen 4 hodiny, pak jim sociálka děti preventivně odebrala.

Norskem momentálně velmi silně hýbe příběh Natashy a Erika, jimž barnevernet odebral novorozené holčičky, protože našli v matčiných záznamech, že je "mentálně retardovaná" a tedy neschopná se o dcery postarat. Případ odvysílala norská televize TV2, která má podobný dopad jako naše Nova.

Natascha si z porodnice pamatuje jen to, že brečela. Měla normální těhoteství i porod, odebrání dětí přišlo naprosto bez varování. O tom, že má někde v záznamech jakési postižení, vůbec nic nevěděla, protože poznámka o "nespecifikované mentální retardaci s projevy v chování" se tam objevila bez jejího vědomí a odborného vyšetření, když jí bylo 13 let a pěstouni (také vyrůstala v péči BV) žádali o sociální dávky...

Televize v tomto případě odvedla skvělou práci. Prošli celou dokumentaci k případu a udělali rozhovor i se 2 nezávislými experty, kteří vypracovávali Natashe nové psychologické posudky. Oba konstatovali, že je naprosto normální a plně schopna se o dvojčata postarat. Barnevernet ale mlčí (jako vždy...), vysvětlení odmítl podat i lékař, který Natashe prapodivnou diagnózu stanovil. Omezil se jen na konstatování, že jí to tehdy mělo pomoci, pravděpodobně myšleno ve škole, kde tak mohla získat úlevy na výkonech.

Barnevernet reagoval pouze na přímou otázku Tove Selnes Nordli, komunální šéfky obce Stange, jak je možné, že děti byly odebrány. Jí už si netroufli neodpovědět, protože i když není jejich nadřízená, je to v obci "vyšší šarže" než oni. Diagnóza měla matce prý být stanovena během těhotenství (což matka popírá - nebyla žádná schůzka ani vyšetření) na základě psychických problémů. Údajně s ní řešili i další 2 závažné skutečnosti - matka má být nepořádná a neschopná dostatečně se postarat i jen sama o sebe. Právník matky ale upozorňuje, že toto jsou jen přidružené důvody odebrání založené tak maximálně na víře, že diagnóza mentální retardace byla správná.

Tento případ velmi dobře ilustruje nejen, jak moc si barnevernet vymýšlí a zásadním způsobem jedná proti lidským právům, ale hlavně jak šílení amatéři v něm na většině* míst pracují.

Mohli matce nosit děti jen na kojení, zatímco by jí dělali nutné testy ohledně jejího zdraví. Mohli ji umístit do nějakého z jejich "domovů pro matky s dětmi". Nebo jí třeba poskytnout nějakého asistenta. Mohli DÁT DĚTI OTCI! Nebo širší rodině... Ale oni je prostě vzali a dali pěstounům. Neposkytli naprosto ŽÁDNOU POMOC a pravěpodobně spoléhali, že se matka (24) a otec (21) nebudou bránit a bude na ně působit zastrašování, že medializací o děti přijdou úplně... Ale vzhledem k tomu, že barnevernet ony nové posudky naprosto ignoruje a trvá na umístění dětí do trvalé pěstounské péče, nemají co ztratit....

Podívejte se třeba i jen na kousek toho videa - mluví a chová se takto až tak "mentálně retardovaná" matka, že je dobré použít ji maximálně jako inkubátor?

* např. máme pozitivní zprávy z obce Bodø, kde nyní žije a pracuje Eva Michaláková, což jsme si uvědomili až při čtení článku z Vlasty, kde "norská Češka" Renata Veselá vykládá, že nebýt internetu, nevěděla by, co je BV.

.

VIDEA:

1) o případu: http://www.tv2.no/nyheter/8211538/

2) kritika od velmi uznávané norské lidsko-právní advokátky Gro Hillestad Thune http://www.tv2.no/a/8215457

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK

Norský Barnevernet: Zveřejnění fotek v médiích rodičům škodí, soukromí dítěte je pro nás zásadní

Autor: Jitka Fialová | úterý 12.4.2016 11:07 | karma článku: 36.13 | přečteno: 4291x

Další články blogera

Jitka Fialová

Nemít na benzín nevadí, nemít na jídlo nevadí, nemít vložky – jooo, to vadí

Za menstruační potřeby dám měsíčně zhruba 150 korun, za zálohu na elektřinu od září 5500 Kč. Z toho mi jednoduchou matematikou vychází, že Pirátům hrabe.

17.8.2022 v 17:26 | Karma článku: 45.72 | Přečteno: 9588 | Diskuse

Jitka Fialová

Češtinářka hlavně selhala jako profesionální pedagog

Souhlasím s výpovědí pro kolegyni učitelku Martinu Bednářovou z Prahy 6. Selhala v tom hlavním, učit děti přemýšlet a být v tomto nezávislý profesionál.

18.4.2022 v 15:16 | Karma článku: 43.73 | Přečteno: 12147 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Pavel Liprt

Poklady ze Svijan

„V čem je naše pivo jiné? V tom, že je stále stejné.“ To prohlásil sládek pivovaru Svijany a já jsem se to rozhodl prověřit.

25.3.2023 v 22:02 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 52 | Diskuse

Pavel Liprt

Svijanská kněžna a moje královna

Teprve s pivem je žízeň krásná. Moje žena i bez piva, ale s tím chmelovým zázrakem jí to sluší ještě více.

25.3.2023 v 21:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 78 | Diskuse

Oto Kaděrka

Lež je nejlepší politický kuchař

Nevím jestli sledujete jak to neslyšel (Juračka) a přesto k tomu tiskovku svolal. Nebo jak je potřeba zastropovat a mimořádně zdanit aby se zisku pomohlo s energetickou krizí.

25.3.2023 v 12:13 | Karma článku: 28.45 | Přečteno: 452 | Diskuse

Karel Trčálek

Greténismus prof. Václava Klause má vzestupnou tendenci

V rozhovoru, který velevážený prof. Klaus laskavě poskytl dnešním Lidovým novinám se prof. Václav Klaus už zcela otevřeně hlásí ke svému zelenému fanatismu!

25.3.2023 v 8:43 | Karma článku: 19.99 | Přečteno: 411 | Diskuse

Pavel Ďuran

Změna času? Mně osobně je to buřt! Nebo skoro buřt!

Máme to řadu let pravidelně dvakrát do roka. Vždycky se najde někdo, kdo zaníceně brojí proti změně středoevropského času na čas letní (a naopak). A já, bloud, to pravidelně nevydržím.

25.3.2023 v 7:17 | Karma článku: 15.40 | Přečteno: 294 | Diskuse
Počet článků 52 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2954

Holka ze vsi.

 

 

Nervozita roste. Padající Deutsche Bank stáhla dolů korunu i pražskou burzu

Od záchrany problémové švýcarské banky Credit Suisse ještě neuplynul ani týden a investoři opouštějí další potenciální...

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Herečka Jenovéfa Boková porodila, z Witowské je nevlastní babička

Jenovéfa Boková a její partner Adam Kolář v pátek odpoledne potvrdili, že herečka a hudebnice už porodila a šťastní...

Tom Cruise se dcerou Suri pyšnil. Už ho neviděla deset let, míří na vysokou

Tom Cruise se od roku 2006 do roku 2013 rád ukazoval na veřejnosti s dcerou Suri v náručí. Před deseti lety však ze...