Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 26. března 2023 Emanuel

UMPOD - nulová pomoc za desítky milionů ročně

27. 04. 2016 8:06:25
"Nemáme kompetence" je naprosto běžná odpověď Úřadu pro mezinárodně-právní ochranu dětí (UMPOD) v podstatě na jakoukoliv situaci. Nyní jsem ale byla informována, že už jen rozesílají oznámení, jak se jednání vůbec nezúčastní...

V článku Rodiče: Kapitán a jeho UMPOD? Vůbec nám nepomohli! jsem popisovala, že zkušenost mnoha rodičů (v současné době eviduji s kolegy přes 50 případů!) je taková, že se jim dostalo pomoci velmi mizerné nebo naprosto žádné. A je úplně jedno, o jaké případy se jedná - děti odebrané sociálkou z funkční rodiny (viz např. případ nemocné 9-měsíční holčičky z Norska), děti unesené českým otcům do ciziny, otec unese české dítě matce do ciziny nebo z ciziny do Čech uteče s dítětem matka... Roli nehraje ani konkrétní země, protože případy mám jak z UK a Norska, tak hodně i Slovensko, dále Německo, Itálie, Švýcarsko a jeden i z Kanady (viz http://www.zabranskavtisni.cz/).

Poslední zpráva od jednoho česko-slovenského páru, který bojuje o 3 děti v UK, mi ale doslova vyrazila dech. UMPOD už neposílá jen dopisy typu "nemáme kompetence", rovnou kašlou na jakákoliv vyjádření pro soudy i samotnou účast. Jaký rozdíl oproti slovenské verzi UMPODU, kde právník informuje rodiče, jak jim "s potěšením může oznámit", že aspoň ti Slováci něco dělají - viz obrázek.

Mě pro změnu zase potěšilo zjištění, že nezávisle na mém pátrání vznikla na FB veřejná skupina UMPOD: ZADARMO DRAHEJ. ZA VAŠE DANĚ, kdy už název je vlastně všeříkající. Ono totiž rady typu "sežeňte si dobrého právníka", případně "snažte se s druhým rodičem dohodnout", nepotřebuje slyšet ani mentálně zaostalejší jedinec. Zrovna tohle napadne fakt každého. Proč neposkytnou alespoň seznam právníků, kteří se vyznají? Když ne přímo tipy, tak aspoň seznam těch, kteří mají akreditace na konkrétní zemi a pokud možno už zkušenosti s konkrétní problematikou? Proč alespoň nenastíní, jaké možnosti v rámci dohody jsou? Tedy o co jde žádat a co už je naprosto nereálné? ... Oni vlastně nemají kompetence. Omlouvám se, zapomněla jsem.

Zjišťovala jsem, kolik tenhle úřad ročně stojí daňové poplatníky. Tyto informace by měly být veřejně přístupné ve výročních zprávách, nicméně ředitel této instituce, tituly ověnčený pan Kapitán, se omezuje jen na tabulku, kolikrát si kdo o informace natvrdo zažádal.

Ty nuly mě naprosto nepřekvapují, protože UMPOD i vydal extra sazebník, kolik bude stát, když se někdo opováží myslet to s tím dohledáváním informací vážně. Nejsou to ve výsledku malé sumy. Hledala jsem ale dál. Nějaké kvartální rozpočty jsem na webu našla, nicméně jsou naprosto nicneříkající, protože je to jen směs čísel bez jakéhokoliv vysvětlení.... Přesto mě velmi zaujala položka "celkem/ konečný rozpočet" s číslem 32 784 972 Kč.

Rozhodla jsem se informace ověřit přes web MPSV jako zřizovatele tohoto úřadu - alias, když to nejde přes Kapitána, půjde to přes Marksovou. No, po několika hodinové mravenčí práci jsem našla 2 věci. Rozklikávací rozpočet MPSV z roku 2012, z něhož jsem poznala, že na platy zaměstnanců jde ročně přes 12 milionů Kč (na psaní dopisů "nemáme kompetence" dobré, ne?) a celkový rozpočet by měl být 17 mil. To je ale rok 2012. Rok 2014 (za 2015 pravděpodobně ještě není hotov) to je mnohonásobně víc...

Další komentář už raději nepíšu, podívejte se na tabulku a můžete být sprostí za mě!

PS: Znáte nějakého auditora? Tohle by je mělo hodně zajímat!

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Tomáš Zdechovský: Barnevernet využíval manipulací a lží k odebrání nemocného dítěte české matce

Tomáš Zdechovský: Ministryně Marksová a její alibismus

Autor: Jitka Fialová | středa 27.4.2016 8:06 | karma článku: 34.98 | přečteno: 1834x

Další články blogera

Jitka Fialová

Nemít na benzín nevadí, nemít na jídlo nevadí, nemít vložky – jooo, to vadí

Za menstruační potřeby dám měsíčně zhruba 150 korun, za zálohu na elektřinu od září 5500 Kč. Z toho mi jednoduchou matematikou vychází, že Pirátům hrabe.

17.8.2022 v 17:26 | Karma článku: 45.72 | Přečteno: 9588 | Diskuse

Jitka Fialová

Češtinářka hlavně selhala jako profesionální pedagog

Souhlasím s výpovědí pro kolegyni učitelku Martinu Bednářovou z Prahy 6. Selhala v tom hlavním, učit děti přemýšlet a být v tomto nezávislý profesionál.

18.4.2022 v 15:16 | Karma článku: 43.73 | Přečteno: 12147 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Zdenek Horner

Úmyslná konstrukce dezinformace?

Minule jsem psal o tom, jak na stránce MVCR, kde se vysvětluje pojem Dezinformace dochází k nešťastné dezinformaci. Autor klíčového textu chce vzbudit dojem, že slovo dezinformace je ruského původu.

22.3.2023 v 15:05 | Karma článku: 28.25 | Přečteno: 596 | Diskuse

Zdenek Horner

Důvěřuj, ale prověřuj aneb Dezinformace v dějinách

Na stránkách MVCR lze nalézt základní informaci o pojmu Dezinformace. Bohužel tato klíčová počáteční informace je vlastně sama dezinformací. Je to velmi smutné a alarmující, jaké odborníky nechá ministerstvo veřejně informovat.

19.3.2023 v 23:15 | Karma článku: 24.85 | Přečteno: 502 | Diskuse

Zdenek Horner

Příčetnost země na rozcestí

Začali jsme kdysi Sametovou revolucí, kdy jsme se kasali, že nejsme jako oni. V nové době jsme se nedokázali vypořádat s neonacisty a dalšími různými hatery. Martin Konvička dodnes učí na JU, ale děkana Ševčíka odvoláme...

15.3.2023 v 3:27 | Karma článku: 32.80 | Přečteno: 545 | Diskuse

Zdenek Horner

Záporná valorizace aneb sáhnout si na kamna

Nabízím vládě a pozornosti konzervativců všech vyznání další nástroj k vyřešení bídy a inflace v naší zemi. Nic za to nechci, protože logickou úvahu není vhodné patentovat, aby k ní byl komplikovaný přístup a nikdo se jí nechopil.

14.3.2023 v 14:03 | Karma článku: 24.62 | Přečteno: 531 | Diskuse

Zdenek Horner

Důchodová reforma je jednoduchá brnkačka

Důchod je zásluhové hodnocení celého života jedince. Zapomeňte na solidaritu. Solit dary bychom mohli do nekonečna, a to rozhodně dělat nebudeme, protože konečně většina. Je třeba zavést skutečnou nerovnostářskou rovnost.

13.3.2023 v 7:30 | Karma článku: 23.71 | Přečteno: 597 | Diskuse
Počet článků 52 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2954

Holka ze vsi.

 

 

Nervozita roste. Padající Deutsche Bank stáhla dolů korunu i pražskou burzu

Od záchrany problémové švýcarské banky Credit Suisse ještě neuplynul ani týden a investoři opouštějí další potenciální...

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Herečka Jenovéfa Boková porodila, z Witowské je nevlastní babička

Jenovéfa Boková a její partner Adam Kolář v pátek odpoledne potvrdili, že herečka a hudebnice už porodila a šťastní...

Tom Cruise se dcerou Suri pyšnil. Už ho neviděla deset let, míří na vysokou

Tom Cruise se od roku 2006 do roku 2013 rád ukazoval na veřejnosti s dcerou Suri v náručí. Před deseti lety však ze...